Zdravá výživa

Zdravá výživa neznamená pouze rýže, kuřecí maso, zelenina a spoustu odpírání, což si mnozí lidé stále myslí. Zdravá výživa je životní styl, je to láska k dobrému a kvalitnímu jídlu, které může být navíc velmi chutné a pestré.

Důležité je pochopit několik základních principů, které bychom měli v rámci zdravé výživy dodržovat. Jedním z nich je vyváženost stravy neboli správný poměr tuků, sacharidů a bílkovin. Největší část, zhruba 55 %, v našem jídelníčku by měly zaujímat sacharidy, které nám dodávají potřebnou energii.

Sacharidy však neznamenají cukry, které jsou umělé a našemu tělu rozhodně neprospějí. Proto vždy sledujte, jakou část z celkového počtu sacharidů tvoří cukr. Zbylých 45 % bychom měli rozdělit mezi bílkoviny, které jsou nutné pro budování svalové hmoty a také tuky, které umožňují správnou funkci nervového systému, kůže nebo například vstřebávání vitamínů. Ale pozor nejsou tuky jako tuky! Rozlišujeme „špatné“ tuky, jejich základní stavební složkou jsou mastné kyseliny, které našemu organismu nic dobrého nepřináší, ba naopak – zvyšují riziko infarktu a cukrovky, způsobují alergie a zvyšují cholesterol v krvi. „Dobré“ tuky, tedy ty nenasycené, nalezneme například v olivovém oleji, avokádu, rybách a nejrůznějších oříškách a ořechových máslech. Nejlepší obrázek o tom, co opravdu jíte získáte, pokud si jídlo připravíte samy doma a vyhýbáte se nejrůznějším restauracím a hotovým bagetám a tak dále.

A my Vám v tom moc rádi pomůžeme. Na našich stránkách naleznete nejrůznější přísady na vaření a pečení, které vám přípravu zdravých pochoutek usnadní a doplní vaše jídlo o veškeré potřebné makrožiny, ale také vitamíny, minerály a další potřebné látky. Připravili jsme si pro Vás nejen hotové směsi, ale také kvalitní oleje či bezkalorická ochucovadla. Vybrat si můžete i z mnohých mlsek, které ač jsou sladké, tak neobsahují žádný přidaný cukr, ale pouze tělu prospěšné látky! Jsou jimi například proteinové tyčinky Barebells, oříšková másla R3ptile či vysoce proteinové brambůrky Nutrend. Tak se pojďte sami přesvědčit, že zdravá výživa nemusí být jen nuda a šeď!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.