Recenze proteinového pudinku Barebells Protein Puding 200 g

Výrobce Barebells

Výrobky vyrábí švédská společnost Barebells, která věří, že jídlo, co vám chutná, bude dělat váš život šťastnější. Barebells vytváří funkční potraviny obohacené proteiny a byla založena v roce 2016. Snaží se vytvářet produktovou řadu obohacenou o proteiny. Tyto potraviny mají představovat alternativu k snídaním a dezertům, přičemž je kladen velký důraz na chuť. Příchutě i design jsou ovlivněny americkými 50tými léty. Svoje produkty dodává Barebells do více než 20ti zemí.

Barebells nabízí potraviny obohacené o bílkoviny v pěti různých kategoriích: Milkshakes, pudinky, tyčinky, křupky a lískový krém.

Navštivte stránku produktu Barebells Protein Puding v našem e-shopu.

proteinovy-puding-barebells-protein-puding5

Příchutě Barebells Protein Puding

Puding je dostupný v celkem 3 příchuťových variantách: kokos (coconut dream), vanilka (creamy vanilla), dvojitá čokoláda (double chocolate).

proteinovy-puding-barebells-protein-puding6

Gramáže Barabells Protein Puding

Všechny proteinové pudinky mají shodnou gramáž 200 gramů. Je to porce tak akorát. Toto množství vás dokáže dostatečně zasytit. Tělu dodáte 20 gramů proteinů při cca 140 kcal.

Cena pudinku

Každá z příchutí 200 gramového proteinového pudinku Barebells Protein Puding stojí 55 Kč vč. DPH.

proteinovy-puding-barebells-protein-puding4

Složení výrobku

Příchuť vanilka: mlékomléčná bílkovina, stabilizátor (karagénan), vanilkové aroma, sladidlo (sukralóza), regulátor kyselosti (fosforečnan draselný), laktáza.

Příchuť kokos: mlékomléčná bílkovina, stabilizátor (karagénan), kokosové aroma, sladidlo (sukralóza), regulátor kyselosti (fosforečnan draselný), laktáza.

Příchuť dvojitá čokoláda: mlékomléčná bílkovina, stabilizátor (karagénan), kakao (2 %), čokoládové aroma,  sladidlo (sukralóza), regulátor kyselosti (fosforečnan draselný), laktáza.

Ze složek, které jsou ve složení ne až tak známé se můžeme podívat blíže na stabilizátor, regulátor kyselosti a laktázu. Dá se konstatovat, že výrobek není napěchovaný složkami, je v něm pouze to, co tam musí být, aby se dosáhlo požadované konzistence a chuti pudinku.

Stabilizátor (karagénan)

Karagenan je sulfátový polysacharid, který se vyskytuje v červených mořských řasách. Používá se jako stabilizátor, zahušťovadlo, želírující látka a emulgátor. Karagenan je hojně využívanou látkou v potravinářství. Stabilizuje mléčné výrobky; např. do čokoládového mléka je přidáván z důvodu, aby se čokoláda neoddělila. V pekařských výrobcích zlepšuje těsto a zvětšuje objem. Při běžných dávkách používaných v potravinách nejsou známy nežádoucí účinky, je považován za bezpečnou látku.

Regulátor kyselosti (fosforečnan draselný)

Fosforečnan draselný se využívá především jako regulátor kyselosti, emulgátor nebo stabilizátor. Můžeme ho nalézt v sýrech, masných výrobcích nebo v práškových nápojích.  Maximální přípustné množství: 70 mg/kg tělesné hmotnosti.

Laktáza

Laktáza je enzym, který katalyzuje štěpení mléčného cukru - laktózu na jednoduché sacharidy. Laktáza se často přidává do zmrzlin a nanuků, protože hydrolyzované mléko má sladší, příjemnější chuť při zachování kalorické hodnoty a také všech ostatních nutričních parametrů.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty vypadají výborně, na kategorii tohoto produktu. Velmi nízká energetická hodnota, velmi nízké tuky, překvapivě nízké sacharidy, vysoký obsah bílkovin. Z jednoho kelímku dostanete celých 20 gramů proteinů.

 barebells-protein-pudding-nutricni-hodnoty

Balení

Balení pudinku je v kelímku s odnímatelným víčkem, kde je navíc ukryta lžička, která se dá navíc teleskopicky vysunout. Je to chytré elegantní řešení, které vám umožňuje navíc puding vzít na cesty bez nutnosti mít další vybavení.

proteinovy-puding-barebells-protein-puding2

proteinovy-puding-barebells-protein-puding3

Ochutnávka pudinku

Proteinový puding má opravdu donzistenci pudingu. Je hustý, až želatinový. Chuť je vyvážená. Co se týče subjektivního hodnocení, tak nejlépe hodnotím dvojitou čokoládu, vanilku a nejméně z trojice mi chutnal kokos.

proteinovy-puding-barebells-protein-puding

Navštivte stránku produktu Barebells Protein Puding v našem e-shopu.