Jak zhubnout?

Nevíte jak zhubnout? Hubnutí je až překvapivě snadné. Na internetu i v literatuře existuje celá řada zaručených rad, návodů a diet, jak zhubnout, jak shodit přebytečná kila. Mnozí lidé, kteří chtějí zhubnout se uchylují k různým metodám, které mohou fungovat krátkodobě, mohou způsobovat tzv. jojo efekt, mohou vážným způsobem poškodit zdraví. Přitom metoda, jak shodit a zhubnout je velmi jednoduchá, téměř triviální.

2 základní podmínky, jak zhubnout

  1. energetický příjem musí být nižší než energetický výdej!
  2. pevná vůle, která zajistí dodržování pravidla číslo 1

 

Jinak řečeno, z jídla, které během dne zkonzumujete, musíte přijmout méně kalorií (kcal, kJ) než v průběhu dne spálíte (kalorie splujete nejenom náročnou fyzickou aktivitou, ale i dýcháním, funkcí vašeho těla). Dodržíte-li toto základní pravidlo, půjde vaše váha pozvolna dolů. Doporučuji, abyste energetický příjem snižovali obezřetně, ne radikálně. Jezte pestrou stravu, ovoce, zeleninu, pokrmy obsahující dostatek bílkovin (proteinů).


Jednoduchý příklad, jak dlouhodobě hubnout a udržet si váhu:

Za den přijmete potraviny s energetickou hodnotou 2000 kcal
Za den spálíte energii o celkovém množství 2500 kcal (zvýšenou fyzickou aktivitou – chůze, běh, plavání, kolo, posilovna, aerobní cvičení…)
Dlouhodobý deficit mezi energetickým příjmem a výdejem způsobí úbytek tělesné hmotnosti, díky nedrastické dietě to bude úbytek především z tukových zásob, nikoliv úbytek způsobený ztrátou svalové hmoty.


Důležité je vytrvat, nenaletět na jakékoliv nesmyslné diety a používat v životě zdravý selský rozum. Hodně štěstí při hubnutí přeje FITBO.CZ!

Jak zhubnout? Máme jednoduchý návod.