Jak zabalit dárek

V balení dárků jsme na FITBO mistři. A tak jsme se rozhodli, že vám ukážeme návod, jak profesionálně zabalit dárek tzv. DIY (udělej si sám). Náš dárek zabalíme tak, aby z něj netrčely žádné izolepy a lepící pásky, aby nebyl pomačkaný, aby z dárku netrčely zbytečné přebytky papíru.

A je jedno, jestli máte dárek pro muže, nebo dárek pro ženu. Je jedno, jestli se jedná o vánoční dárek nebo narozeninový dárek. Toto je univerzální postup balení dárku v dárkové krabici. Není to žádný originální postup. Jedná se spíše o námi vyladěný návod, jak krok za krokem krásně zabalit dárek. Měkký dárek můžete balit stejným postupem, jen se musí počítat s tím, že ohyby nebudou na obou stranách tak přesné.

Vyhrňme si rukávy, jdeme na balení FITBO dárku.

Balení dárku není žádná atomová věda, ale pečlivé zabalení zabere nějaký ten čas, materiál a potřebovat budete i správné know-how.

Dáme vám přesný návod, jak zabalit dárek krok za krokem.

Co vše k balení dárku budeme potřebovat

Nejdříve si dejte na jedno místo vše, co budeme k zabalení dárku potřebovat. V našem případě se jedná o:

  • dárek samotný - jeden z našich dárkových balíčků je již nabalený v oranžovém FITBO boxu
  • dárkový balící papír - v našem případě zlatá varianta luxusního dárkového papíru. Pracujeme s archem o velikosti 100x70 cm.
  • nůžky
  • metr
  • oboustranná lepící páska
  • zlatá MAXI rozeta

Co budeme k balení dárku potřebovat

Jdeme zabalit dárek, krok za krokem

1. Nejdříve si změříme velikost dárku

Změříme si šířku a výšku dárku a podle toho potom naměříme samotný dárkový papír. Důležitá je nejenom šířka krabice, ale také její výška. V našem případě má krabice na šířku cca 25 centimetrů. Výška krabice je pak 11 centimetrů. Naprosto minimální šířka balícího papíru by tak byla zhruba 38 centimetrů, my si dáme ale větší rezervu, ať papír krásně překryje všechny části.

Když byste to počítali jako šířku krabice a nutný přesah na obou stránkách, tak by výpočet byl 25 cm + 11 cm výška na jedné straně + 11 cm na druhé straně. My to zaokrouhlíme na 45 cm.

Změříme si šířku a výšku dárku

2. Naměříme si dárkový balící papír

Naměříme si vypočítaných 45 centimetrů a nůžkami rovně, bez zubů papír ustřihneme.

Naměříme si dárkový balící papír

3. Dárek položíme vzhůru nohama doprostřed dárkového balícího papíru

Nyní položíme náš dárek vzhůru nohama doprostřed dárkového balícího papíru.

Dárek si položíme doprostřed dárkového balícího papíru, vzhůru nohama

4. Čas pro oboustrannou lepící pásku

Do dolní části po celé délce nalepíme oboustrannou lepící pásku.

přilepíme-oboustrannou-lepící-pásku2

5. Začínáme dárek zabalovat

Nyní si slepíme oboustranné lepící pásky, budeme je během chviličky potřebovat. Přehneme vzdálenější nepolepenou stranu dárkového papíru přes dárkovou krabici. Papír dostatečně napneme.

přehneme-nepolepenou-stranu-papíru-přes-dno-krabice

6. Přebalte dárkovým papírem zbytek dárku

Teď vezmeme část balícího papíru s nalepenou oboustrannou lepící páskou a vypnutý papír přiložíme na balící papír, který již máme na krabici. Po celé šířce balícího papíru přitlačíme papír na sebe, aby se spojil s lepící páskou.

Dárkový papír přilepíme k sobě po celé šířce

7. Jdeme na boky balícího papíru

Můžeme se vrhnout na samotný bok dárkové krabice. Balící papír ohneme viz obrázek níže. Snažte se vždy tlačit papír na samotnou krabici, aby v balení nevznikaly žádné "vzduchové bubliny". Papír by měl být po obvodu celého dárku perfektně vypnutý.

 Ohneme oba boky dárku

Bok papíru ohneme "do šipky". Hrana papíru musí být precizně ohnutá, nebojte se při formování hrany přitlačit prsty. Dle obrázku opět nalepíme oboustrannou lepící pásku. To samé udělejte zrcadlově s druhou stranou balícího papíru.

přehnutý-bok

Do čela opět nalepíme oboustrannou lepící pásku. Poté přilepíme opět k dárku.

Do čela nalepíme opět oboustrannou lepící pásku

8. Na dárkový balíček nalepíme zlatou MAXI rozetu

Už nám stačí na dárek nalepit - takovou třešničku na dortu - zlatou maxi rozetu.

Hotově zabalený dárek

Tady by balení dárku většině lidí stačilo a pro většinu vás, kteří jen hledali inspiraci, jak zabalit dárek k Vánocům nebo narozeninám, tento návod bude dostačovat.

My vám však ještě ukážeme, jak naše dárkové balíčky FITBO kompletně balíme. Naše dárkové balíčky jezdí jako v bavlnce, tak nakoukněte pod pokličku.

Univerzální přání ke každému dárku

Krásným zabalením dárku by to ale celé nemělo skončit. K dárku by bylo dobré přidat i tištěné přání, ke kterému přiložíte osobní vzkaz a přidáte podpis.

Dárek s přáníčkem

Dárek pečlivě zabalíme do bublinkové fólie

Všechny naše dárky balíme pečlivě do dvojité bublinkové fólie.

Dárek zabalený do bublinkové fólie

A finální dárek, který doputuje až k vám. Profesionálně zabalený a připravený na předání osalvenci.

dárkové-balení-FITBO

Bonus: Video návod, jak zabalit dárek

Jestli preferujete video návod, jak zabalit dárek, zkuste se inspirovat na videu níže. Princip balení dárku je stejný, jako v našem případě. S tím rozdílem, že my používáme místo lepící pásky oboustrannou lepící pásku, která zajišťuje profesionálnější vzhled dárku.