Ekolife Natura Liposomal SportMe 150ml (Lipozomální směs pro sportovce)

Neohodnoceno
699 Kč
Na dotaz
Můžeme doručit do:
30.5.2022
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

CO JE LIPOSOMAL SPORTME?
Prémiový produkt s obsahemlipozomů vkombinaci s přírodními extrakty.
SportMe přezdívaný jako “přírodní erythropoetin” jespeciálně formulovaný lipozomální přípravek pro vytrvalostní sportovce, silové sportovcea aktivní jedince, jejichž cílem je maximalizovatvýkona současně chránit tělo před oxidačním stresem způsobeným intenzivním výkonem.​ Hlavním benefitem je optimální přenos kyslíku, prokrvení tkání (NO systém) a rychlá regenerace. Od crossfitu, přes squash až po náročný vysokohorský výstup, SportMe nalezne díky svým jedinečným vlastnostem uplatnění u každého seriozního sportovního výkonu.
Díky použití formy liposomů jsme vytvořili produkt, který se snadno používá a je vysoce vstřebatelný.
Lipozomy jsou složeny zpřírodních fosfolipidů, které jsou základními stavebními kameny všech našich buněk, proto přes jejich stěnu bez problému prostupují tzv. pasivním transportem. Přirozeně se lipozomy vyskytujínapř. vkolostru a mateřském mléce, kde je maximální absorpce a využitelnost naprosto nezbytná. Z tohoto důvodu se lipozomy profesionálně využívají k přípravě špičkových injekčních aplikací, infuzí a potravinových doplňků.
ÚČINNÉ SLOŽKY ZALOŽENÉ NAPRINCIPECH ÁJURVÉDY + RANDOMIZOVANÁSTUDIE = V LIPOZOMÁLNÍ FORMĚ
Bioaktivní základ produktu tvoří účinná směssložek, které jsou v tradiční Ájurvédě široce využívány ke zvýšení hladiny fyzické energie, tato kombinace je navíc seriózně prověřenarandomizovanou klinickou studií. Účinným základem jsou extrakty ze tří složek – z listůmoringy s vysokým obsahem saponinů a glykosidů, z kořene černéhozázvoru bohatého na methoxyflavonya z kůry granátového jablka s vysokým obsahem polyfenolů.
Jedinečná základní třísložková formulace produktu byla vyvinuta v laboratořích Aurea BioLabs pomocí technologie PNS (Polar NonPolar Sandwich), která se používá k dalšímu usnadnění hladkého pronikání aktivních složek a ke zvýšení absorpce. PNS umisťuje aktivní složky mezi polární a nepolární složky (rozpustné ve vodě a v oleji), tak aby bylo dosaženo maximální možné využitelnosti rostlinných extraktů. Více zde..
Moringa roste typicky v Indii, Marhaník, jehož plody jsou granátová jablka, ve Středomoří a Kempférie zejména v Thajsku, proto se jí říká Thajský ženšen nebo Thajský černý zázvor.
Všechny tyto tři byliny mají jedno společné – mají účinky související s posílením a prodloužením výkonu, vitality, povzbuzením, podporou energetické hladiny a další účinky. Pro sport jsou zajímavé i proto, že mají vlastnosti související s produkcí oxidu dusnatého, oddálením únavy, redukcí oxidačního stresu, stimulací endotelových buněk, svalovou silou a regenerací.
  • Moringa Oleifera (extrakt) – bioaktivní složka v listech Moringa glykosid niazirin zvyšuje hladinu NO (oxid dusnatý). Niazirin také přirozeně stimuluje produkci erytropoetinu, což je základní hormon pro produkci červených krvinek. Další glykosidNiaziminin A zabraňuje degradaci dopaminu monoaminooxidázou typu B (MAO-B). Extrakt z listů Moringy poskytuje další desítky glykosidů a saponinů podporujících vytrvalost a výkon.
  • Černýzázvor (extrakt) - bioaktivní methoxyflavony (5,7-dimethoxyflavone, 5,7,4′-trimethoxyflavone, 5- hydroxy-3,7,4′-trimethoxyflavone a 5-hydroxy-3,7-dimethoxyflavone) obsažené v extraktu z černého zázvoru zvyšují hladinuNO (oxid dusnatý) v těle, což vede ke zvýšení výkonu a vitality. Methoxy-flavony inhibují aktivitu PDE-5 (fosfodiesterázy typu 5), což vede k vazodilatačnímu procesu, čímž se zvyšuje průtok krve do tkání a jejich následné okysličení.
  • Granátové jablko (extrakt) -polyfenoly přítomné v extraktu z granátovéhojablka(Punicalin, Punicalagin)napomáhají udržet optimální hladinu oxidu dusnatého. Vysoký obsah polyfenolů chrání tělo před oxidačním stresem způsobenýmintenzivním tréninkem a napomáháregenerovat buňky.
Z konzumace obyčejného drceného prášku těchto rostlin by však nebylo lehce možné získat takové hladiny účinných látek, aby měly význam ve sportu. Proto nastupuje lipozomální technologie uchovávající extrakty účinných látek ze všech tří rostlinek.
Lipozomální forma pak nabízí vynikající vstřebatelnost. Forma lipozomů navíc výrazně snižuje riziko gastrointestinálních potíží spojených s tradičním suplementací, což je bonus pro všechny věkové kategorie! Náš lipozomální transportní systém nabízí vysoce vstřebatelnou recepturu bez obsahu umělých sladidel, umělých barviv, nebo geneticky modifikovaných složek.
Profesor Dr. dr. Borut Štrukelj, M.Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrzuje, že lipozomální metoda je pokročilá farmaceutická technologie, která umožňuje, aby byla účinná látka lépe chráněna v zažívacím traktu, vstřebávala se lépe a rychleji, a tak dosáhla vysokých koncentrací v krvi.
VČEM JE ROZDÍL?
+ LIPOZOMÁLNÍ FORMA
+ Špičková biodostupnost a využitelnost aktivních složek
+ Vyrobeno v Evropě (GMO free)
+ Farmaceutická kvalita produktů vyráběných v režimu “clean room” (vědeckývýzkuma následnáprodukce)
+ Výroba lipozomů probíhá v souladu s normami kvality: HACCP, ISO 17021
+ Přímý a chráněný transport vitamínů, minerálů a antioxidantů do tělesných buněk
+ Lipozomyjsou stabilní při nízkém pH, a proto také stabilní v žaludeční kyselině
+ Lipozomyjsou vstřebávány mizním systémem
+ Lipozomy jsou do buňky vstřebávány pasivním transportem (bez potřeby další energie)
+ Zdroj fosfolipidů: GMO free slunečnicový olej (EU)
+ Bez obsahu umělých sladidel (sukralóza, aspartam, acesulfam, sacharin a další)
+ Bez obsahu umělých barviv
+ Gluten free (bez lepku)
+ Soy free (bez soji)
+ Sugar free (bez cukru)
+ Vegan
Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na:
- Energetickou hladinu
- Vytrvalost
- Posílení výkonu
- Rychlou regeneraci
ŠPIČKOVÁ ABSORPCE A VYUŽITELNOST
Lipozomy jsou vyrobeny zčistých fosfolipidů izolovaných ze slunečnicovéholecitinu. Mohou mít různé velikosti od několika nanometrů až po desítky mikrometrů. Ve spojení svodou formují fosfolipidy mikroskopické struktury sdutinou uprostřed vyplněnou vodou, obklopenou fosfolipidovým pouzdrem. Ve vodě uprostřed fosfolipidu je pak možné rozpustit jiné molekuly, například vitamín nebo glutathion, které potřebujeme snadnou cestou vstřebat do těla. A zatímco hydrofilní (vodu přitahující) molekuly mohou být drženy uvnitř zapouzdřeného jádra, hydrofobní (vodu odpuzující) látky se mohou rozpustit do samotné fosfolipidové membrány – takovýmto způsobem mohou lipozomy transportovat hydrofilní i hydrofobní molekuly. A právě díky těmto unikátním vlastnostem jsou využívány jak matkou přírodou, např. vmateřském mléce, tak také specializovanými producenty, a to při výrobě léků nebo doplňků stravy.
Hlavním benefitem využití lipozomů pro transport mikronutrientů je to, že lipozomy samotné nejsou nijak narušeny procesem trávení při průchodu trávicím traktem. U klasických doplňků stravy tělo totiž velmi často rozbije mnoho komplexních molekul ještě předtím, než jsou absorbovány, případně je zkrátka natolik snadno neabsorbuje, nebo následně metabolizuje a odbourá játry, takže celková využitelnost je velmi snížena.
Naproti tomu lipozomy se díky své stabilitě a ideální velikosti bez problému vstřebávají. Ale to není vše. Rozdíl je také vrychlejší cestě, kterou se lipozomy dostávají do krevního oběhu a do buňky. Díky specifické molekulární formě se lipozomy vstřebávají prostřednictvím mízního systému, kdy tzv. hrudním mízovodem prostupují přímo do krevního řečiště. Vnásledujícím kroku se vstřebávají do všech buněk prostřednictvím tzv. pasivní difuze. Vtom je rozdíl oproti klasickým doplňkům sobsahem vitamínů a minerálů, které vprvním kroku vstupují do jater, kde jsou metabolizovány a až následně se dostávají do krevního oběhu.
Nicméně lipozomy jdou ve vstřebatelnosti ještě dál. Pomáhají totiž transportovat aktivní molekuly přímo do buněčných procesů, kde jsou mikronutrienty vyžadovány ve velkém množství. Fosfolipidová dvojvrstva lipozomu je schopna se sloučit sostatními dvojvrstvami jako je třeba buněčná stěna samotná – a takto je pak dopravován obsah lipozomu (vitamíny nebo jiné prospěšné látky) přímo do buněk.
O ZNAČCE EKOLIFE NATURA
Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů prověřené klinickými studiemi. Společnost založily vroce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se, sdílení informací a především to, že jsou obě maminky tří dětí. Před tvorbou každého nového produktu se proto ptají – daly bychom ho i svým dětem? Lepší záruku kvality bychom nenašli. Lipozomální vitamíny od Ekolife Natura jsou naprostou špičkou zhlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie lipozomů umožňuje transportovat účinné látky přímo kbuňkám, takže vitamíny dosahují vtěle maximálního možného účinku.
Balení:150ml
Dávkování: 5 ml denně přímo do úst, nebo přidejte do sklenice vody nebo džusu.
Upozornění: Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 2 měsíců. Před použitím protřepat. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte vchladu, suchu, mimo dosah dětí. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky. Vhodné pro vegany.

Výživové údaje:
Počet dávek v balení: 30 x 5ml
5 ml*
Směs SportMe
(Moringa oleifera extrakt,Punica granatum, Kaempferia parviflora extrakt)
100 mg
*5 ml odpovídá denní dávce. Balení obsahuje 30 dávek.
Složení: voda, sladidlo xylitol, emulgátor slunečnicový lecitin (GMO free), zvlhčovadlo glycerol, směs SportMe (Moringa oleifera extrakt, Punica granatum, Kaempferia parviflora extrakt), zahušťovadlo xanthanová guma, konzervant sorban draselný, regulátor kyselosti (hydroxid sodný, hydroxid draselný), antioxidant vitamín C (kyselina L-askorbová), antioxidant vitamin E (D-alfa-tokoferol), sladidlo steviol-glykosidy, borůvkové aroma.

Doplněk stravy se sladidlem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy, minerály a antioxidanty
Značka: Ekolife Natura
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení